Pasowanie na Uczniów [październik 2011]

Uroczystość Pasowania na Uczniów w Szkole Podstawowej w Porażynie odbywa się - tradycyjnie z okazji Dnia Edukacji Narodowej . Czwartek, 13 października 2011 r. był więc bardzo ważnym dniem w życiu naszych pierwszoklasistów. Nadszedł bowiem czas, kiedy mogli się pochwalić przed rodzicami i całą społecznością uczniowską swoimi talentami oraz umiejętnościami z różnych dziedzin szkolnych.

Pasowanie w Porażynie
Na ten dzień dzieci, pod okiem swojej wychowawczyni Renaty Kasperek, przygotowały piękny i bogaty program słowno-muzyczny. Przekazały w nim w wesołych piosenkach i wierszykach swoje dotychczasowe szkolne życie. Wszyscy widzowie byli pod dużym wrażeniem nietuzinkowych zdolności oraz pracowitości najmłodszych uczniów, którzy ponadto posiedli umiejętność gry na flażoletach. Kulminacyjnym punktem programu było uroczyste ślubowanie oraz pasowanie na ucznia. Dodatkowym egzaminem dla pierwszaków był „test na uśmiech” po wypiciu soku z cytryny – wszyscy zdali go doskonale, więc gratulacjom i niespodziankom dla naszych „maluchów” nie było końca. W tym dniu nie zabrakło przede wszystkim podziękowań, uśmiechów i kwiatów dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły; serdeczne życzenia w imieniu całej społeczności uczniowskiej złożyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.  Dzień zakończył się słodkim poczęstunkiem, na który zaprosili wszystkich rodzice uczniów I klasy.