Wiosenny Rajd Nordic Walking [2011]

W sobotę, 14 maja 2011r. w Szkole Podstawowej w Porażynie odbył się I Wiosenny Rajd Nordic Walking. To pierwsza taka inicjatywa w gminie promująca ruch profilaktyczno-zdrowotny i sportowy. Liczba uczestników przerosła oczekiwania organizatorów, bo do szkoły przybyło ponad 120 piechurów w wieku od 6 do 70 lat, min. z Opalenicy, Buku, Szewc, Niepruszewa, Sękowa, Nowego Tomyśla, Grodziska Wlkp., Zbąszynia oraz liczna grupa mieszkańców Porażyna oraz Jastrzębnik.

Wiosenny Rajd Nordic Walking

Trasę marszu, wynoszącą ok. 7km, wytyczono leśnymi ścieżkami i duktami. Ciekawym pomysłem okazało się oznaczenie trasy literkami, z których uczestnicy rajdu po powrocie na metę ułożyli hasło związane z tematem spotkania: „Kijki w ruch, będziesz zdrów!”. Prawidłowe rozwiązania brały udział w losowaniu atrakcyjnych nagród, w tym dwóch par profesjonalnych kijów do Nordic Walking.

Pierwszy etap marszu poprzedzony wspólną rozgrzewką wiódł do bajecznego sadu otaczającego budynek szkoły w Jastrzębnikach, gdzie na uczestników rajdu czekała kawa, domowe ciasto oraz instruktaż prawidłowej techniki Nordic Walking zaprezentowany przez uczniów SP Porażyn. Następnie wszyscy wyruszyli w drogę powrotną, dla urozmaicenia nową, pagórkowatą trasą. Na mecie na uczestników czekał poczęstunek – grochówka, przyrządzona przez Dyrektora MGOK „Taklamakan”, Andrzeja Trzeciaka.

Rajd okazał się wspaniałą zabawą dla całej rodziny. Imprezie towarzyszyła piękna pogoda, a dobra organizacja przejawiająca się w dbałości o każdy szczegół została doceniona przez uczestników rajdu. Obecność dzieci, dorosłych i starszych pasjonatów Nordic Walkingu, mieszkańców wsi i miast, różnych grup zawodowych, służyła integracji ludzi, dla których liczy się dbałość i troska o zdrowie, dobrą formę i kondycję.

Taka właśnie idea przyświecała organizatorom ze Szkoły Podstawowej w Porażynie, która od lat z powodzeniem realizuje zdrowy styl życia.

Zgodnie z obietnicą daną uczestnikom I Wiosennego Rajdu Nordic Walking, organizatorzy już dziś zapraszają wszystkich do udziału w II Jesiennym Rajdzie.

SZKOŁA PODSTAWOWA W PORAŻYNIE DZIĘKUJE WSPÓŁORGANIZATOROM – NADLEŚNICTWU GRODZISK WLKP., MGOK „TAKLAMAKAN” – P. ANDRZEJOWI TRZECIAKOWI ZA POMOC W PRZYGOTOWANIU RAJDU. KIERUJE JE RÓWNIEŻ NA RĘCE RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH SPRAWUJĄCYH OPIEKĘ NAD UCZESTNIKAMI RAJDU ORAZ SPONSOROM ZA UFUNDOWANIE ATRAKCYJNYCH NAGRÓD.