Uczniowie o Szkole ….

Jesteśmy małą szkołą, w której mieszczą się duże sukcesy jej  podopiecznych.

Położeni jesteśmy w krainie łąk, sadów i lasów, dzięki czemu często i chętnie korzystamy z ruchu i zajęć na świeżym powietrzu.

Lubimy eksperymentować, bawić się i obserwować przyrodę.

Czujemy się bezpiecznie.

Chętnie uczestniczymy w zajęciach pozalekcyjnych oraz kołach zainteresowań, w naszej szkole jest ich mnóstwo.

Lubimy naszą pracownię informatyczną, interesujące projekty i gry edukacyjne z każdego przedmiotu. Nowoczesna tablica interaktywna nie ma przed nami żadnych tajemnic.

Gościmy ciekawych ludzi, od których wiele możemy się nauczyć – m.in. studentów Uniwersytetu Adama Mickiewicza, wielkich muzyków, aktorów teatralnych.

Bierzemy udział w licznych przedstawieniach, również w języku niemieckim.  Jesteśmy organizatorami Gminnych Przeglądów Małych Form Teatralnych w Języku Niemieckim. Swoje umiejętności lingwistyczne i aktorskie mieliśmy już okazję zaprezentować w Bibliotece Miejskiej w Opalenicy, uczniom Gimnazjum oraz zaprzyjaźnionych szkół w gminie Opalenica.

Nauczyciele często nas chwalą, motywują, pomagają i wspierają.

Jesteśmy oceniani sprawiedliwie.

Posiadamy własny zespół wokalny „Promyki” oraz zespół flażoletowy „Melodia” i mamy często okazję do zaprezentowania swoich umiejętności także poza murami naszej szkoły. Niedawno muzykowaliśmy w Katedrze Archidiecezji Poznańskiej. Byliśmy pod wielkim wrażeniem, trochę stremowani, ale bardzo szczęśliwi.

Organizujemy cykliczne rajdy Nordic Walking w naszej gminie oraz w powiecie. Posiadamy profesjonalny sprzęt do uprawiania marszów nordyckich i chętnie pomagamy wszystkim zainteresowanym w nauce prawidłowej techniki. Nasze działania w tej dziedzinie sportu doceniła Polska Federacja Nordic Walking oraz Pionier Nordic Walkingu w Polsce.

Organizujemy konkursy o zasięgu gminy: Konkurs Wiedzy Ekologicznej, Plener Malarski, Konkurs Wiedzy Historycznej, Noce Naukowców, Turnieje Zdrowia. Sami również chętnie bierzemy udział w licznych konkursach i często odnosimy duże sukcesy.

Najbardziej lubimy wycieczki, zwiedziliśmy już polskie wybrzeże i góry a także liczne ciekawe zakątki naszego kraju.

Na bieżąco zapoznajemy się z nowościami w repertuarze kin i teatrów. Gościmy na Targach Edukacyjnych w Poznaniu.

Wraz z Rodzicami i Nauczycielami chętnie współdziałamy ze społecznością lokalną i organizacjami działającymi na naszym terenie. Często jesteśmy organizatorami okolicznościowych uroczystości dla wszystkich mieszkańców Porażyna i Jastrzębnik, a także Opalenicy.

W szkole nigdy się nie nudzimy.  Mamy 1001 pomysłów na poznanie świata Uśmiech

Nauczyciele o Szkole ….

Chcemy wychować samodzielnego, twórczego, otwartego na kontakty z innymi, wszechstronnie rozwiniętego intelektualnie, fizycznie i społeczno-moralnie ucznia Gimnazjum. Nasi podopieczni wyposażeni w wiedzę i wyobraźnię nie mają obaw i z odwagą wyruszają z Małej Szkoły w Wielki Świat.

Dyrekcja o Szkole…

Szkoła w Porażynie nie jest dużą placówką, posiada jednak wiekowe tradycje, które tworzą kolejne roczniki uczniów – wraz z zawsze fachowym i szczerze oddanym swoim wychowankom gronem nauczycielskim i wspierającymi ich działania – rodzicami i mieszkańcami Porażyna oraz Jastrzębnik.
W 2003 r. Szkoła Podstawowa w Porażynie otrzymała zaszczytny tytuł „Szkoły z klasą” jest to powód do dumy, ale jednocześnie zobowiązanie na dalsze lata, aby nie ustać w trudzie  wychowania młodego człowieka - otwartego na świat, posiadającego własne aspiracje, szanującego pracę i osiągnięcia innych, z zaangażowaniem realizującego swoje plany życiowe, żyjącego w zgodzie z przyrodą , społeczeństwem i swoim sumieniem – dobrego obywatela zarówno Małej, jak i Wielkiej Ojczyzny.