Rekolekcje 2013 - relacja

Tegoroczne rekolekcje w naszej szkole przebiegały pod nazwą: „Św. Urszula Ledóchowska – droga do świętości”.Brali w nich udział wszyscy uczniowie oraz przedszkolaki. We wtorek,26 marca 2013 r. dzięki pomocy ks. proboszcza Z. Kuźnickiego i Rady Rodziców odbył się wyjazd do Sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej w Pniewach.

Specjalnie dla nas została tam odprawiona Msza św., a starsze dzieci mogły skorzystać z Sakramentu Pokuty. Wszyscy wzięli udział w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez Siostry Urszulanki – zmierzających do zapoznania się z życiem i działalnością Św. Urszuli. Dzieci zwiedziły także wystawy i muzeum patronki kaplicy w Jastrzębnikach. Spotkanie rekolekcyjne spowodowało wśród uczestników zadumę i rozważania nad doniosłością i znaczeniem Wielkiej Nocy w życiu katolików.

Następnego dnia  – uczniowie wraz z rodzicami i mieszkańcami uczestniczyli w Drodze Krzyżowej pod przewodnictwem ks. Wikariusza. Tegoroczna pogoda z pewnością nas nie rozpieszczała, ale pomimo to wzięło w niej udział ponad 100 osób. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i świetną organizację tych wielkich przedsięwzięć p. Mateuszowi Hojanowi – nauczycielowi religii w naszej szkole.