Spotkanie z prawnikiem

Pani mecenas Sylwia Jaroniec - Leszkowska wtajemniczyła uczniów naszej szkoły w tajniki zawodów prawniczych tj. radca prawny, adwokat, prokurator i sędzia. Każda z tych profesji wyróżnia się nie tylko zakresem obowiązków, ale także strojem.

Pani mecenas podkreślała również, że prawo jest konstruowane dla ludzi i pełni wobec nich funkcję służebną.                                                                                           Jednak cechą młodego człowieka, wchodzącego w dorosłość, powinna być świadomość istnienia przepisów, regulujących poszczególne dziedziny naszego życia. Ważnym elementem spotkania okazało się również zwrócenie uwagi na stosowność ubioru i języka, którym powinien posługiwać się każdy, kto znajduje się w przestrzeni sądu.