Autorskie projekty    Nasze multimedia    Prace uczniów    Materiały do pobrania    Napisali o nas

[14-06-2012] Konkurs z j. niemieckiego

Konkurs z j. niemieckiego

14 czerwca 2012 r. był dniem, kiedy uczniowie naszej szkoły mogli sprawdzić swoje umiejętności z języka niemieckiego rywalizując ze swoimi rówieśnikami podczas IV Gminnego Konkursu z Języka Niemieckiego organizowanego pod hasłem „Znamy języki obce” przez Szkołę Podstawową im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy.

Naszymi reprezentantami byli: Wiktoria Marciniak, Rafał Słociński i Sławek Adamczak. Uczestnicy konkursu w przeciągu 60 minut rozwiązywali test wiedzy i umiejętności językowych wymagający min. rozumienia tekstu czytanego, znajomości słownictwa i gramatyki, sprawdzający umiejętność pisania, reagowania w określonej sytuacji, sprawdzający podstawowe wiadomości realioznawcze. Do konkursu przystąpiło ponad 30 uczniów; Komisja bardzo rzetelnie i skrupulatnie sprawdziła i oceniła prace wszystkich dzieci. Podczas jej pracy, oczekującym na wyniki uczniom czas umilili i urozmaicili młodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Porażynie ( aktorzy: Klaudia Buda, Patryk Sierant, Kasia Stelmaszyk, Kamil Prałat, Wiktoria Marciniak i Sławek Adamczak, oprawa muzyczna: Michalina Zapłata), którzy wystąpili przed tak szacowną publicznością w przedstawieniu pt. „ Jaś i Małgosia” według scenariusza i w reżyserii p. Karoliny Kostrzewskiej – oczywiście w języku niemieckim. Za swój występ zostali nagrodzeni słowami uznania i gromkimi brawami. Na ich buziach malowała się nie lada satysfakcja z takiej oceny starszych kolegów.

Następnie przewodnicząca Komisji Konkursowej p. Kinga Komorowska i dyrektor szkoły Paweł Jakubowski ogłosili wyniki IV Gminnego Konkursu z Języka Niemieckiego. Wszyscy bardzo się ucieszyliśmy na wieść o tym, że uczeń klasy szóstej naszej szkoły, Sławek Adamczak zdobył I miejsce!!! ( należy zaznaczyć, iż jest to już trzecia nagroda z rzędu w tym corocznym konkursie dla naszego ucznia) Gratulujemy Sławkowi oraz Wiktorii i Rafałowi, a przede wszystkim przygotowującej ich do konkursu p. Karolinie Kostrzewskiej – życząc jednocześnie dalszych sukcesów.

   Fotografie i filmy

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

Ochrona Danych Osobowych

   Przeglądy teatralne

  Zespół flażolecistów

  Nordic Walking Unity