Autorskie projekty    Nasze multimedia    Prace uczniów    Materiały do pobrania    Napisali o nas

Jasełka

Od dawna Święto Trzech Króli nieodmiennie wiąże się z tradycją wystawiania jasełek. W środę, 6 stycznia 2016 roku, w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Józefa  w Opalenicy uczniowie klas 4 - 6  Szkoły Podstawowej w Porażynie zaprezentowali szerszej publiczności jasełka pod tytułem ,,Ulica Wigilijna”.

[ GALERIA ]
 

 

Przedstawienie łączyło w sobie wiele elementów kulturowych, odnoszących się do opowieści o narodzeniu Jezusa zarówno w formie tradycyjnej, jak i posiadającej elementy współczesności. Pięknym dopełnieniem inscenizacji były kolędy w wykonaniu szkolnego chóru. Cała oprawa jasełek sprawiła, że wszyscy widzowie przeżyli uroczystą chwilę, dzięki której stajemy się bardziej wrażliwi, serdeczni, bliscy, potrzebni…. Występ młodzieży zachwycił słuchaczy, którzy zwrócili uwagę na profesjonalizm młodych aktorów. Wcześniej, tuż przed świętami Bożego Narodzenia na przedstawienie jasełek zostali zaproszeni do szkoły w Porażynie wszyscy rodzice oraz mieszkańcy, którzy z uznaniem oklaskiwali udany występ uczniów przygotowanych pod kierunkiem p. Diany Koniecznej.
 

Ochrona Danych Osobowych

   Fotografie i filmy

   Przeglądy teatralne

  Zespół flażolecistów

  Nordic Walking Unity