Powitanie wiosny

Bardzo kolorowym i głośnym korowodem powitaliśmy tegoroczny pierwszy dzień wiosny. Zarówno w Jastrzębnikach jak i w Porażynie podczas przemarszu ulicami naszych wsi wszystkie dzieci z radością śpiewały wiosenne piosenki, grały na instrumentach perkusyjnych oraz ułożonymi przez siebie rymowankami – wołały wiosnę.

Jednocześnie pożegnaliśmy w ten sposób przemijającą porę roku – zimę, której uosobieniem była wykonana przez uczniów Marzanna. Tradycji więc stało się zadość, a teraz czekamy już tylko na pierwsze wiosenne ptaki, soczystą zieleń traw, zapach pierwszych wiosennych kwiatów, a przede wszystkim na słoneczną, ciepłą pogodę.