Święto Narodowe

Dla uczczenia Narodowego Święta 11 Listopada w Szkole Podstawowej w Porażynie odbyła się uroczysta akademia poświęcona najważniejszym wydarzeniom historycznym, które przywiodły nasz kraj do odzyskania niepodległości.

Najstarsi uczniowie pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego, p. Magdaleny Pawłowicz  przedstawili pięknie przygotowany program słowno-muzyczny. Jego treść i forma ujęła i poruszyła wszystkich widzów – zarówno najmłodszych jak i dorosłych, a często podkreślana istota uczuć patriotycznych Polaków na przestrzeni dziejów, zapadła na długo w pamięci i skłaniała do refleksji. Dzięki takim wydarzeniom w życiu szkoły – historia kraju i symbole  narodowe wplatają się w codzienność oraz kształtują w młodych ludziach poczucie dumy z tego, że jesteśmy Polakami.