Pasowanie na ucznia

Dzień Edukacji Narodowej zawsze jest obchodzony w Szkole Podstawowej w Porażynie w wyjątkowej atmosferze. Także i tego roku uroczysta akademia skupiała wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, a także przedstawicieli Rady Rodziców oraz rodziców pierwszoklasistów. Był to dla nich dzień wyjątkowy, gdyż nastąpił długo oczekiwany dla pierwszaków moment: „pasowanie na ucznia”.

Z tej okazji najmłodsi uczniowie pod kierownictwem swojej wychowawczyni p. Renaty Kasperek przygotowali specjalny program artystyczny, w którym pokazali czego się już nauczyli, jak wygląda ich szkolne życie… Zebrani widzowie obejrzeli w ich wykonaniu ciekawe tańce, wysłuchali wierszyków i piosenek; szczególną uwagę publiczności wzbudzała choreografia i ciekawe kostiumy małych aktorów. Na zakończenie odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów oraz pasowanie. Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali z tej okazji pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Pozostali uczniowie bardzo ciepło powitali w swoich szeregach nowych kolegów i złożyli życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły oraz wręczyli kwiaty. Miłą niespodzianką dla wszystkich były piosenki w wykonaniu starszych uczniów – prezent z okazji Dnia Edukacji Narodowej.