Elektrośmieci

Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w konkursie pt. „Drugie Życie Elektrośmieci”, który trwa od 1 listopada 2012 r. do 30 kwietnia 2013 r. dziesięcioosobowa grupa uczniów  z klasy V i VI  wybrała dla swojego zespołu nazwę „RECYMANIACY” i już od pierwszych dni swojego działania zgłębia wiedzę na temat segregowania śmieci, ich recyklingu, gospodarki tzw. Elektrośmieciami. Pomagają im w tym liczne materiały i dostępne źródła dostępne na stronie internetowej Konkursu. I etap konkursu już za nami: uczniowie podzieli się swoją wiedzą na temat elektrośmieci ze swoimi kolegami; wykonali w tym celu szereg pomocy ( plansze, wykresy, zestawienia statystyczne itp.), następnie napisali już stosowne sprawozdania dla Jury Konkursu. Zorganizowali także specjalne spotkanie dla wszystkich uczniów z klas IV-VI z przedstawicielem gminy Opalenica, który jest odpowiedzialny za gospodarkę odpadami –p. Piotrem Grajzerem, a także z przedstawicielami firmy LS+ zajmującej się zbiórką śmieci, ich segregacją i przetwarzaniem. Spotkanie było dla wszystkich bardzo ciekawe i pouczające. RECYMANIACY są pewni, że zdecydowanie wzrosła świadomość konieczności segregacji odpadów, szkodliwości ich złego składowania.

ZDJĘCIA W NASZEJ INTERNETOWEJ GALERII !

Obecnie RECYMANIACY zajmują się organizowaniem zbiórki baterii wśród swoich kolegów, a także mieszkańców naszych wiosek. Z ich inicjatywy już wkrótce odbędzie się zbiórka elektrośmieci  w Porażynie, w Jastrzębnikach i w Łęczycach. Wszyscy pomożemy im w tak ważnym zadaniu!