Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nowym Tomyślu serdecznie zaprasza zainteresowanych rodziców - opiekunów dzieci z upośledzeniem umysłowym na zajęcia grupy wsparcia.

W ramach zajęć oferuje:

- Fachową pomoc i poradę!

- Przyjemną i rodzinną atmosferę !

- Podniesienie kompetencji opiekuńczo-wychowawczych rodziców i opiekunów!

- Poszerzenie wiedzy na temat pracy i opieki nad dzieckiem z upośledzeniem   umysłowym!

- Możliwość nawiązania nowych kontaktów!

- Wymianę osobistych doświadczeń życiowych!

- Możliwość dzielenia się osobistymi problemami!

- Możliwość wspólnego poszukiwania skutecznych sposobów rozwiązywania wielu życiowych problemów!

- Indywidualne konsultacje i rozmowy ze specjalistami!

PPP proponuje również wykłady  oraz zajęcia praktyczne na temat możliwości wykorzystania ruchu ciała w rozwoju psychofizycznym dziecka niepełnosprawnego intelektualnie (elementy Metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne oraz Metoda Kinezjologii Edukacyjnej P. Dennisona).

"Szara rzeczywistość nie zawsze musi być szara, możemy rozwiązywać problemy wspólnymi siłami".

Pozwólcie sobie pomóc !!!!!

Źródło: www.pppnt.com.pl