Autorskie projekty    Nasze multimedia    Prace uczniów    Materiały do pobrania    Napisali o nas

Zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów ze szczególnymi uzdolnieniami w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych [ rok szkolny 2011/2012 ]

Zajęcia przyrodnicze

Dodatkowe zajęcia matematyczno-przyrodnicze dla uczniów z klas I-III odbywają się w piątki o godz. 1245. Dzieci poprzez bezpośrednie działanie, doświadczanie, badanie, mierzenie – poznają otaczający je świat. Uczą się przy tym korzystać z różnego rodzaju przyrządów i specjalnego sprzętu, np. oglądają własnoręcznie przygotowane preparaty pod mikroskopem, obliczeń matematycznych dokonują po uprzednim dokonaniu pomiarów rzeczywistych, zważeniu określonych przedmiotów itp.

Dzieci nabierają umiejętności sprawnego korzystania z mapy planu, globusa. Mają możliwość gier edukacyjnych zarówno planszowych jak i k

omputerowych. Systematycznie prowadzą dziennik obserwacji pogody wykorzystując przy tym szkoloną s

tację pogody. Matematycy nie tylko rozwiązują ciekawe zadania, lecz także je tworzą, opracowują schematy ich rozwiązania, ilustrują je w sposób graficzny – ręcznie i komputerowo. Zajęcia te są dla dzieci bardzo atrakcyjne i nieustannie zwiększa się ilość ich uczestników.

Longina Jakubowska

   Fotografie i filmy

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

Ochrona Danych Osobowych

   Przeglądy teatralne

  Zespół flażolecistów

  Nordic Walking Unity