[13/27-03-2012] Wolontariat - warsztaty

Wolontariat

W dniach 13,20,27 marca w naszej szkole odbywają się zajęcia warsztatowe w ramach współpracy z wolontariatem studenckim Projektor.

Warsztaty odbywają się  z animacji poklatkowej, czyli tworzenie filmiku za pomocą aparatu fotograficznego.

Drugie warsztaty, kontrolery w grach video. Celem zajęć jest zapoznanie grupy z tematem działania kontrolerów do konsol stacjonarnych oraz przenośnych na przykładzie konsoli PS2 oraz PSP.

Grupa docelową zajęć są wszyscy chętni oraz zainteresowani tematem zajęć.

Plan zajęć:

Spotkanie I:
1.Wprowadzenie słuchaczy w tematykę konsol.
2.Krótka podroż w czasie.
3.Omówienie działania konsol oraz kontrolerów analogowych, ruchowych, mat do tańca, symulatorów itp.

Spotkanie II:
1.Obalanie mitów na temat konsol.
2.Ciekwostki na temat konsol.
3."Bezpieczne granie".

Spotkanie III:
1.Niebezpieczeństwo związane z grami MMO.
2.Praktyczne testowanie kontrolerów symulujących instrumenty takie jak perkusja oraz gitary.
3.Podsumowanie zajęć.

Podczas zajęć uczestnicy będą mogli zagrać w grę GH5 oraz BH i wcielić się w muzyków z popularnych zespołów.
Na zakończenie zajęć uczestnicy będą mieli możliwość podzielić się swoimi przemyśleniami na temat prowadzonych zajęć.