[22-03-2012] Konkurs matematyczny

Konkurs matematyczny

W czwartek 22 marca 2012r. w Szkole Podstawowej w Porażynie odbył się I Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas V pt. „Liczby rządzą światem” mający na celu popularyzację matematyki wśród dzieci oraz ukazanie praktycznego aspektu działań matematycznych w naszym życiu codziennym.

Wzięli w nim udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wojnowicach, ze Szkoły Podstawowej w  Opalenicy i ze Szkoły Podstawowej w Porażynie. Dziewięcioro uczestników zmagało się w pierwszej części konkursu z zadaniami testowymi, a w drugiej należało rozwiązać cztery zadania otwarte. Z tym wyzwaniem poradził sobie bezbłędnie i uzyskał maksymalną ilość punktów uczeń Szkoły Podstawowej z Opalenicy: Tomasz Manyś - zajął tym samym I miejsce, II miejsca ex aequo zajęli Julia Paradowska (SP Opalenica) i Adrian Kokot (SP Wojnowice), III miejsca wywalczyli dwaj uczniowie: Miłosz Kaczmarek (SP Opalenica) oraz Adrian Młynarczyk (SP Porażyn). Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Konkurs był również okazją do koleżeńskiej wymiany doświadczeń oraz do nawiązywania kontaktów z rówieśnikami z innych szkół w gminie Opalenica. Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom spotkania, ich nauczycielom matematyki, a w szczególności p. Karolinie Kaczmarek, która z ramienia Szkoły Podstawowej w Porażynie była odpowiedzialna za zorganizowanie konkursu.