Czas na eksperymenty

Piątek, 24 listopada 2017 r. upłynął uczniom ze Szkoły Podstawowej w Porażynie pod znakiem eksperymentów, doświadczeń i zabaw logicznych, które przeprowadzili z nimi studenci czwartego roku studiów Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu z Instytutu Psychologii. Aktywny  Mały Uniwersytet Latający reprezentowany przez 14 młodych ludzi zawitał do Porażyna i Jastrzębnik na zaproszenie p. dyrektor. Dzięki tak atrakcyjnym dla dzieci formom zajęć edukacyjnych z różnych dziedzin nauki, mają one możliwość poszerzania wiedzy, nabywania nowych umiejętności oraz rozwijania swoich zainteresowań. Ważnym doświadczeniem dla uczniów był także kontakt z nowymi, ciekawymi ludźmi. Dzień pełen wrażeń zakończył się podsumowaniem, wystawą wykonanych prac i gorącymi podziękowaniami dla niezwykłych Gości – z nadzieją na kontynuowanie tak pięknie zapoczątkowanej współpracy.