Konkurs piosenki

Szkoła Podstawowa w Porażynie już po raz trzeci była organizatorem Gminnego Konkursu Polskiej Piosenki Rozrywkowej. Jego celem jest przede wszystkim popularyzowanie śpiewania wśród dzieci, kształtowanie umiejętności wokalnych i rytmicznych. Pomysłodawcą i realizatorem Konkursu jest nauczyciel Szkoły Podstawowej w Porażynie p. Mateusz Hojan.

W ten sposób również młodzi ludzie lepiej poznają bogaty repertuar polskich wykonawców odnoszących sukcesy na całym świecie. W Konkursie wzięło udział dziewiętnaścioro dzieci z klas IV-VI ze szkoły w Urbanowie, Kopankach, Opalenicy i w Porażynie. Młodzi piosenkarze prezentowali utwory w kategorii „soliści” i „duety”. Wszyscy wykazali się nie lada odwagą występując na scenie , przed licznie zebraną publicznością, która wspierała ich wielkimi brawami. Najtrudniejsze zadanie postawiono przed Jury, które wyłoniło następujących laureatów: w kategorii „soliści” I miejsce zajęła Antonina Batura, uczennica ze Szkoły Podstawowej w Opalenicy za wykonanie piosenki pt. „Piosenka Światłoczuła”, II miejsce „wyśpiewała” Konstancja Perz, uczennica ze Szkoły Podstawowej w Urbanowie w piosence „Chłopaki nie płaczą”, III miejsce przypadło Martynie Cecuła, uczennicy ze Szkoły Podstawowej w Opalenicy „Zmień siebie”. W kategorii „duety” I miejsce zajęli: Cezary Krzyżanek i Filip Borowiak ze Szkoły Podstawowej w Urbanowie za wykonanie piosenki „Skrzydlate ręce”, II miejsce otrzymały Daria Paluszkiewicz i Klaudia Buda, uczennice Szkoły Podstawowej w Porażynie, które zaśpiewały piosenkę pt. „ Żegnaj lato na rok”, III miejsce zajęły Dagmara Łamaszewska i Julia Szarawaga za wykonanie piosenki pt.„ Soft”.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Niezwykłe spotkanie przysporzyło jego uczestnikom oraz zebranej publiczności wiele emocji, a przede wszystkim satysfakcji i radości. Organizatorzy liczą, że w przyszłym roku we wspólnym śpiewaniu weźmie udział jeszcze więcej uczestników.