Konkurs matematyczny

Szkoła Podstawowa w Porażynie już po raz trzeci była organizatorem Gminnego Konkursu Matematycznego. Celem konkursu jest pobudzanie twórczego myślenia u uczniów i wdrażanie ich do niekonwencjonalnych sposobów rozwiązywania problemów, popularyzowanie matematyki wśród uczniów, rozwijanie u uczniów zainteresowań matematycznych, stworzenie życzliwej atmosfery rywalizacji oraz dostarczenie uczniom satysfakcji z sukcesu.
W finale uczestniczyły osoby uprzednio do niego zakwalifikowane, uczestniczące w eliminacjach szkolnych. Do finału zakwalifikowało się łącznie 14 uczniów klas V z sześciu Szkół Podstawowych naszej gminy. Finalistami konkursu zostali: I miejsce zajęła Barbara Krysztofiak uczennica Szkoły Podstawowej w Opalenicy, II miejsce zajęli egzekwo Klaudia Buda ze Szkoły Podstawowej w Porażynie oraz Michalina Grześkowiak ze Szkoły Podstawowej w Opalenicy, III miejsce zajął Patryk Sierant ze Szkoły Podstawowej w Porażynie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz przybory matematyczne. Bardzo dziękujemy za udział w naszym konkursie.