Konkurs piosenki - relacja

Konkurs piosenki
Szkoła Podstawowa w Porażynie już po raz drugi była organizatorem Gminnego Konkursu Polskiej Piosenki Rozrywkowej. Jego celem jest przede wszystkim popularyzowanie śpiewania wśród dzieci, kształtowanie umiejętności wokalnych i rytmicznych.

W ten sposób również młodzi ludzie lepiej poznają bogaty repertuar polskich wykonawców odnoszących sukcesy na całym świecie. W Konkursie wzięło udział dwanaścioro dzieci z klas IV-VI ze szkoły w Opalenicy i w Porażynie. Młodzi piosenkarze prezentowali utwory w kategorii „soliści” i „duety”. Wszyscy wykazali się nie lada odwagą występując na scenie , przed licznie zebraną publicznością, która wspierała ich wielkimi brawami. Najtrudniejsze zadanie postawiono przed Jury, które wyłoniło następujących laureatów: w kategorii „soliści” I miejsce zajął Nikodem Zgubiński, uczeń kl. VI ze Szkoły Podstawowej w Porażynie za wykonanie piosenki pt. „Wehikuł czasu”, II miejsce „wyśpiewał” Jakub Dzięcioł, uczeń kl. V Szkoły Podstawowej w Opalenicy w piosence „Czy”, III miejsce przypadło Jaśminie Andrzejewskiej, uczennicy kl. V ze Szkoły Podstawowej w Opalenicy „ Ale jestem”. W kategorii „duety” I miejsce zajęli: Adrian Kucharski  i Rafał Słociński ze Szkoły Podstawowej w Porażynie za wykonanie piosenki „ Mój jest ten kawałek podłogi”, II miejsce otrzymały Julia Buda i Klaudia Buda, uczennice Szkoły Podstawowej w Porażynie, które zaśpiewały piosenkę pt. „ Czy ten pan i pani”, III miejsce zajęły Kinga Mleczak i Zuzanna Karpowicz za wykonanie piosenki pt.„Baju baj…”. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz puchary ze słodyczami . Z gościnnym recitalem  wystąpiła laureatka ubiegłorocznego Konkursu w Porażynie, Aleksandra Korytowska. Niezwykłe spotkanie przysporzyło jego uczestnikom oraz zebranej publiczności wiele emocji, a przede wszystkim satysfakcji i radości. Organizatorzy liczą, że w przyszłym roku we wspólnym śpiewaniu weźmie udział jeszcze więcej uczestników.