[30-12-2012] Z radosną kolędą w nowy rok

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Porażynie postanowili podzielić się swoją radością przeżywania Świąt Bożego Narodzenia  i zaprosili do wspólnego kolędowania swoich kolegów ze wszystkich szkół w naszej gminie oraz mieszkańców Opalenicy.

30 grudnia 2012 r., w niedzielne popołudnie na ich zaproszenie odpowiedziała ponad 200- osobowa grupa miłośników śpiewania kolęd, zjawiając się na Rynku przy choince. Wspólnie zaśpiewano kilkanaście kolęd przy akompaniamencie zespołu flażoletowego ze szkoły w Porażynie oraz flecistów z zespołu „Wiolinki” ze szkoły w Opalenicy. Radość i uśmiech na buziach dzieci udzieliły się wszystkim zgromadzonym i sprawiły, że atmosfera niecodziennego spotkania była wyjątkowa. Nie zabrakło również Noworocznych Życzeń. Dzieci i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Porażynie deklarują, że było to pierwsze – inauguracyjne spotkanie „ z radosną kolędą”.