Profilaktyka wady postawy w Szkole Podstawowej w Porażynie

Wady postawy ciała są zjawiskiem społecznym. Statystyki biją na alarm – 70-90% populacji dzieci  w wieku szkolnym „dotkniętych” jest deformacją aparatu ruchu. W dobie dbania o edukację zapomina się o naturalnej potrzebie ruchu; niestety ilość dzieci ze wskazaniami do udziału w zajęciach gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej wzrasta.

Zajęcia na basenie w Porażynie   Zajęcia Nordic Walking - teren wokół szkoły w Porażynie
           Zajęcia na basenie w Porażynie                    Zajęcia Nordic Walking - teren wokół szkoły

Szkoła Podstawowa w Porażynie uwzględniła w programie zajęć z wychowania fizycznego zajęcia na basenie oraz zajęcia na świeżym powietrzu Nordic Walking. Wspomniane formy ruchu odgrywają ogromną i skuteczną rolę w profilaktyce wad postawy. Odciążają kręgosłup i wzmacniają jego mięśnie, zmniejszają obciążenie stawów a także znacząco przyczyniają się do redukcji masy ciała.  Marsz z kijami wymusza utrzymanie prawidłowej postawy ciała.

Wszystkich zainteresowanych odsyłamy na stronę www.wadypostawy.pl, gdzie;

- Poznasz podstawy postępowania korekcyjnego,

- Nauczysz się, jak łatwo rozpoznać wadę postawy,

- Dowiesz się, jak korygować wady postawy

STWÓRZ ODPOWIEDNIE WARUNKI DO ROZWOJU SWOJEGO DZIECKA