[01-11-2012] Tym, co odeszli na zawsze pamięć….

Modlitwa na Cmentarzu

Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki - to dni, które składają się na chwile refleksji nad wszystkim. Nad znikomością, ułomnością i kruchością ziemskiego życia. W tym czasie w sposób szczególny wspomina się zmarłych, odwiedza cmentarze, uczestniczy w modlitwach i przyozdabia się  groby.

Uczniowie SP w Porażynie pod opieką nauczycielki wyruszyli dnia 31 października br. na cmentarz do Jastrzębnik. Trasa wiodła duktami leśnymi a uczniowie maszerowali z kijami Nordic Walking. W trakcie marszu panowała atmosfera ciszy i zadumy, myśli każdego z uczniów kierowały się w stronę bliskich osób, które zakończyły już swoją wędrówkę na ziemi. Zapalając znicz wszyscy odmówili krótką modlitwę i wyruszyli w drogę powrotną.

Tym samym oddali cześć tym, którzy odeszli.

Fotorelacja: [LINK]