[19-04-2012] I Gminny Konkurs Polskiej Piosenki

Gminny Konkurs Piosenki Rozrywkowej

W czwartek, 19 kwietnia 2012 r. w Szkole Podstawowej w Porażynie odbył się Gminny Konkurs Polskiej Piosenki Rozrywkowej, którego uczestnikami były uczennice i uczniowie z klas IV-VI szkół podstawowych z gminy Opalenica.

Do konkursu stanęło 11 solistów oraz 3 duety.  Występy młodych piosenkarzy na scenie oceniało jury w składzie: p. Janina Marciniak, p. Anna Kurek oraz p. Lechosław Marciniak – muzycy, nauczyciele, którzy szczególną uwagę zwracali na umiejętności wokalne uczestników, interpretację, dobór repertuaru, ogólny wyraz artystyczny (dykcję, ruch sceniczny, strój). Trzeba przyznać, że stanęli  oni przed bardzo trudnym zadaniem.  Zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli nie zabrakło entuzjastów dobrej muzyki i śpiewu, co pozwoliło na spotkanie w bardzo licznym gronie. Młodzi artyści oraz publiczność bardzo miło, wesoło i przy dźwiękach pięknych, melodyjnych piosenek spędzili to kwietniowe popołudnie. Dla większości dzieci rywalizacja na scenie była pierwszym takim doświadczeniem w życiu, dostarczyła im wielu emocji, a także sporo nauczyła. Werdykt jury był bardzo szczegółowo omówiony i uzasadniony przez przewodniczącą p. Janinę Marciniak, co spotkało się z pełną aprobatą uczestników konkursu i publiczności. W kategorii „soliści” przyznano dwa pierwsze miejsca, które zajęli: Aleksandra Korytowska ( SP w Wojnowicach) i Mikołaj Borowczak ( SP w Porażynie); drugie miejsce zajął Artur Szczepański ( SP w Porażynie), trzecie miejsce przypadło Jakubowi Dzięciołowi ( SP w Opalenicy). W kategorii „duety” przyznano pierwsze miejsce dla Rafała Słocińskiego i Artura Szczepańskiego (SP w Porażynie). Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz drobne nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy dyplomy i słodycze. Ogromne brawa należą się wszystkim: uczestnikom, ich nauczycielom, opiekunom, rodzicom, jury, licznie przybyłej publiczności oraz organizatorom tego przedsięwzięcia, którego pomysłodawcą był nauczyciel Szkoły Podstawowej w Porażynie p. Mateusz Hojan.