[18-04-2012] Spotkanie z Cecylką Knedelek

Wiosenne spotkanie z Cecylką Knedelek

Niezwykli goście w osobach:  Joanny Krzyżanek – autorki wspaniałych książeczek dla dzieci, Cecylki Knedelek wraz z gąską Walerią zawitali w tym tygodniu do przedszkolaków i najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Porażynie na zaproszenie wychowawczyni p. Anny Sapor.

Dla wszystkich był to niezwykle atrakcyjny i niezwykły dzień. Specjalnie na tę okoliczność zorganizowane warsztaty dla maluchów sprawiły im nie tylko wiele radości, ale również dużo nauczyły. Dzięki prezentacji multimedialnej dzieci min. pojechały do Starego Knedelkowa, zajrzały do domu Cecylki Knedelek i Walerii, towarzyszyły Walerce w drodze do szkoły, sprawdziły, co oznacza słowo: kanapka, porozmawiały o kanapkach i kanapeczkach, dowiedziały się, kto był zamknięty w jajku, porozmawiały o dobrych manierach... Na koniec maluchy zamieniły się w kuchareczki i kuchciki, a następnie wykonały własnoręcznie słodkie pyszności. Przez cały czas towarzyszyła dzieciom wesoła zabawa z przybyłymi gośćmi. Można było również skorzystać z małego kiermaszu książek p. Joanny Krzyżanek i otrzymać jej autograf. Wizyta w „Starym Knedelkowie” była jednym z wielu cyklicznych spotkań z ciekawymi osobami, które zaplanowano na ten rok dla dzieci w Szkole Podstawowej w Porażynie.