Autorskie projekty    Nasze multimedia    Prace uczniów    Materiały do pobrania    Napisali o nas

AKTUALNOŚCI

Drzewko pisankowe

Na boisku Szkoły Podstawowej w Porażynie pojawiło się dzisiaj „drzewko pisankowe”, którego autorami są wszystkie dzieci. Każde z nich własnoręcznie ozdobiło pisankę i zawiesiło ją na szkolnym drzewku, które przez cały okres Świąt Wielkanocnych będzie wyjątkową ozdobą szkoły i miejscowości.


Palmy wielkanocne

Podobnie jak w poprzednich latach – również tego roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Porażynie, wspólnie ze swoimi rodzicami, wykonali przepiękne i okazałe palmy wielkanocne, które uświetniły święto Niedzieli Palmowej i udekorowały kościół parafialny pw. św. Józefa w Opalenicy.Powitanie Pani Wiosny

Wyjątkowe Powitanie Wiosny w Szkole Podstawowej w Porażynie – udziałem wszystkich uczniów w programie „Ratujemy i Uczymy Ratować” uczczono pierwszy dzień wiosny.

 Dzieci pod kierunkiem swoich nauczycieli oraz strażaka-ratownika ćwiczyły wszystkie etapy udzielania pierwszej pomocy. Na zakończenie wszyscy uczestnicy programu otrzymali pamiątkowe Certyfikaty. Przerwę śniadaniową urozmaiciło tego dnia samodzielne jego przygotowanie, polegające na wykonaniu „zdrowych kanapek”. Ponadto uczniowie z klasy VII przygotowali plakaty oraz podzielili się wiedzą na temat owoców egzotycznych jako źródła witamin i nowych doznań smakowych. Najbardziej przyjemna dla wszystkich okazała się ich degustacja . Przez cały dzień dzieciom towarzyszyły wesołe humory, zwłaszcza, że dopisała też pogoda i można było z przyjemnością bawić się na boisku szkolnym podczas przerw międzylekcyjnych.

Rekolekcje Wielkopostne 2018

W Szkole Podstawowej w Porażynie zakończyły się tegoroczne rekolekcje. Trzydniowe  zajęcia podporządkowane były tematowi: „ Moja droga do Nieba”. W tym czasie w szkole gościł ksiądz Tomasz Milo, który przyjechał do uczniów z nauką rekolekcyjną ze Lwowa. Uczniowie z dużym zainteresowaniem jej wysłuchali , wspólnie pod kierunkiem katechety p. Mateusza Hojana śpiewali pieśni i piosenki religijne, a uczniowie klasy VII zaprezentowali się swoim młodszym kolegom w specjalnie przygotowanej na tę okazję pantomimie. W ramach dni rekolekcyjnych została również zorganizowana dla uczniów i mieszkańców Droga Krzyżowa z Porażyna do Jastrzębnik, wszystkie dzieci wzięły udział  w odpustowej mszy św. w parafialnym kościele św. Józefa w Opalenicy, a do końca tygodnia można w szkole podziwiać wystawę prac plastycznych wykonanych przez uczniów – tematycznie związanych z przezywanymi rekolekcjami. Dyrektor szkoły bardzo dziękuje ks. Proboszczowi Zbigniewowi Kuźnickiemu, księdzu Rekolekcjoniście, OSP w Porażynie, panu Mateuszowi Hojanowi oraz wszystkim nauczycielom za zaangażowanie w organizację tych wyjątkowych dni.

LISTA DZIECI PRZYJĘTYCH DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ W PORAŻYNIE 2018/2019

 

 1. Cegłowski Konstanty
 2. Duda Krzysztof
 3. Dziamski Marcel
 4. Fillmann Piotr
 5. Gałach Florian
 6. Gołeczko Bartosz
 7. Gołeczko Maja
 8. Hominski Kajetan
 9. Judek Szymon

  Czytaj więcej...

LISTA DZIECI – KANDYDATÓW PRZYJĘTYCH DO KLASY I

 

 1. Cegłowska Lilianna
 2. Chudzińska Zuzanna
 3. Frankowska Martyna
 4. Judek Bartosz
 5. Judek Lilianna
 6. Kaczmarek Barbara
 7. Kaczmarek Piotr
 8. Kaczmarek Stanisław
 9. Kańduła Ignacy

  Czytaj więcej...

Podsumowanie gminnego Konkursu Poetyckiego "Barwy Zimy"

2 marca 2018 r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom Gminnego Konkursu Poetyckiego pt. „Barwy Zimy” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Porażynie. Na galę konkursową przybyli laureaci wraz z opiekunami oraz zaproszeni goście. Komisja przyznała w kategorii:Czytaj więcej...

Konkurs poetycki - "BARWY ZIMY" - zbiór wierszy

KOLORY ZIMY

 Wiersze  Wiersze

Jaki kolor ma zima,

Gdy wokół sypie śnieg, a mróz cały czas trzyma?

Może srebrny? – gdy skrzy się i świeci,

Kiedy na nartach z góry zjeżdżają radosne dzieci.

Może czarny? – jak węgielne oczy bałwanka

Ulepionego przez wesołe szkraby z samego ranka.

Może czerwony? – jak zamarznięte policzki chłopaków

Pędzących z górki bez najmniejszego strachu.

Może biały? – jak czapy śnieżne

Na czubkach drzew przy ścieżce leśnej.

Może zima przeźroczysta jest po prostu? -

Jak kra na rzece widziana z mostu.

Myślę, że zima lśni wszystkimi barwami -

Jak bajkowe lodowe rzeźby pokolorowane światełkami.

Oprócz wielorakich odcieni,

Którymi się mieni,

Zachwyca mnie i śmieszy,

A szalona zabawa na śniegu zawsze cieszy!

 

Małgorzata Jakubowska, klasa IV

Szkoła Podstawowa w Porażynie

Czytaj więcej...

Zabawy na śniegu

Wreszcie spadł pierwszy śnieg! Chociaż jest go całkiem niewiele, to jednak udało nam się ulepić sporego bałwana…

   

INFORMACJE O NABORZE NA ROK 2018 / 2019

Odpowiednie formularze można pobrać z naszej strony internetowej [ POBIERZ DOKUMENTY ] lub otrzymać w sekretariacie szkoły.

 

Teatr animacji

Tegoroczny wyjazd dzieci do Teatru Animacji w Poznaniu odbył miał miejsce tuż przed świętami, tak więc i tematyka spektaklu była świąteczna . Wspólnie przeżyliśmy wspaniałą artystyczną przygodę opowiadająca o istocie Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia.


   

   Fotografie i filmy

   Przeglądy teatralne

  Zespół flażolecistów

  Nordic Walking Unity