Szkoła Podstawowa w Porażynie - Powitanie Pani Wiosny

Powitanie Pani Wiosny

Wyjątkowe Powitanie Wiosny w Szkole Podstawowej w Porażynie – udziałem wszystkich uczniów w programie „Ratujemy i Uczymy Ratować” uczczono pierwszy dzień wiosny.

Dzieci pod kierunkiem swoich nauczycieli oraz strażaka-ratownika ćwiczyły wszystkie etapy udzielania pierwszej pomocy. Na zakończenie wszyscy uczestnicy programu otrzymali pamiątkowe Certyfikaty. Przerwę śniadaniową urozmaiciło tego dnia samodzielne jego przygotowanie, polegające na wykonaniu „zdrowych kanapek”. Ponadto uczniowie z klasy VII przygotowali plakaty oraz podzielili się wiedzą na temat owoców egzotycznych jako źródła witamin i nowych doznań smakowych. Najbardziej przyjemna dla wszystkich okazała się ich degustacja . Przez cały dzień dzieciom towarzyszyły wesołe humory, zwłaszcza, że dopisała też pogoda i można było z przyjemnością bawić się na boisku szkolnym podczas przerw międzylekcyjnych.