Śpiewanie pieśni patriotycznych

Czwartkowy wieczór, 9 listopada upłynął uczniom Szkoły Podstawowej w Porażynie oraz ich rodzicom i mieszkańcom na wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych. W ten sposób uczczono nadchodzące Święto Niepodległości.  Uczestnicy spotkania chętnie przypomnieli sobie wiele znanych utworów , które nucili żołnierze na przestrzeni lat. Uczniowie pod kierunkiem nauczycielki muzyki p. Renaty Kasperek poprowadzili śpiew i zapoznali wszystkich z ciekawostkami dotyczącymi powstania i historii najbardziej znanych pieśni. Wieczorna pora, niecodzienny nastrój, który pojawił się w szkole, sprawiły, że ten listopadowy wieczór był wyjątkowy i skłonił do refleksji nad patriotyczną postawą naszego narodu.