Przegląd orkiestr

W niedzielę, 8 maja 2016 r. Zespół Flażoletowy ze Szkoły Podstawowej w Porażynie wziął udział w Przeglądzie Orkiestr Dętych w Opalenicy. Nasi muzycy przeszli ulicami miasta grając na flażoletach marszowe melodie. Następnie po uroczystym powitaniu na Opalenickim Rynku, podobnie jak pozostałe orkiestry, wystąpili na scenie z półgodzinnym koncertem.

[ zdjęcia w galerii ]

Dzieci zagrały następujące utwory: „ Marysia ma małego baranka”, „Kurczątka”, „Przyszła wiosna do niedźwiedzia”, „Cantigas de Santa Maria nr 77”, „Ai vist lo lop”, „Amazing Grace”. Udział w przeglądzie sprawił zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom i nauczycielom dużo satysfakcji i radości oraz był jednym z największych dotychczasowych przeżyć muzycznych. Udział Szkoły w Przeglądzie Orkiestr Dętych był jednocześnie podsumowaniem projektu pt. „Flażolet- prosty sposób na muzykowanie”, który szkoła realizowała dzięki pomocy Centrum Kultury w Opalenicy. Stroje dla wszystkich członków naszej Orkiestry Flażoletowej ufundowała Rada Rodziców działająca przy szkole, której serdecznie dziękujemyJ.