Zajęcia przyrodnicze

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Porażynie rozpoczęli cykliczne zajęcia edukacyjne  z przyrody w terenie leśnym. Począwszy od piątku, 15 kwietnia 2016 r. przez trzy kolejne tygodnie, uczniowie klasy V i VI pod opieką nauczyciela przyrody p. Karoliny Kaczmarek udają się rowerami do Izby Edukacyjnej Dziupla na terenie Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego Lasów Państwowych w Porażynie.

Tam biorą udział w zajęciach realizowanych z pomocą p. Tomasza Kałka – specjalisty edukacji leśnej i wykorzystując zasób pomocy dydaktycznych, którymi dysponuje „Dziupla” oraz oczywiście: ciekawe i przepiękne tereny leśne. Podczas pierwszych zajęć pod nazwą „Wiosna budzi się do życia” dzieci próbowały swoich sił w ćwiczeniach orientacji w przestrzeni leśnej z wykorzystaniem kompasu – podczas gry terenowej, której celem było odnalezienie ukrytego skarbu. Ponadto poznawały zagadnienia dotyczące gospodarki leśnej oraz historię Pałacu w Porażynie. Niezwykłe lekcje przyrody oparte głównie na ćwiczeniach praktycznych – były dla uczniów bardzo atrakcyjne i już nie mogą się doczekać kolejnej wyprawy i spotkania z panem leśniczym.

Bardzo dziękujemy Nadleśnictwu Grodzisk za miłe przyjęcie i możliwość wzięcia udziału w tak interesującym projekcie.